MŠ A. Dvořáka

Koťátka v Záchranné stanici

18. 5. 2023

V tomto školním roce navštěvujeme každý měsíc Záchrannou stanici pro hendicapované živočichy při Správě KRNAP. Chodíme se dívat do klecí na živočichy, kteří potřebují péči, než zase mohou být vpuštěni do volné přírody. Anebo se setkávají s krkavcem, který byl člověkem ochočený, a u kterého návrat do volné přírody není možný, protože by byl lidem hodně nebezpečný.

Děti ze třídy Žabiček z naší školky na kopci, na ul. Letná krkavce pojmenovaly Ferda a děti se vždy těší, jak bude hledat psí sušenky.

Ferda hledá psí sušenku

Nejstarší děti si už pamatují, že v klecích můžeme vidět výry, krkavce a poštolky. Vevnitř pak přes zimu malé ježky, papoušky a andulky.

Už ji ulovil…

Děti do záchranné stanice nosí zvířátkům suché pečivo, popř. jiné dobroty. Moc děkujeme rodičům dětí, kteří takto zvířátkům přilepšují.